screenshot1znk1

Život Není Krásný 1 – Prober se, pobudo!

Hra začíná intrem, který vás uvede do děje. Po 15-ti letech ste byli propuštěný z práce. Váš šéf vám ještě ke všemu přebral holku, to už byla poslední kapka. V týhle chvíli se hlavní hrdina rozhodne zmasakrovat šéfa (i bejvalou holku, která s nim teď bydlí ve vile) a při tý příležitosti ho i okrást. A zde přijdou na řadu první problémy – sehnat zbraň, nádobíčko, dostat se do vily a bez vzbuzení pozornosti usmrtit toho šmejda.

Hlavní postava: Pracovník místní továrny
Rok hry: 2002
Rok vydání: 2002
Cíl hry: Zabít svojí bývalou holku a šéfa

 

Zajímavosti:

  • Lokace „vobchod“ se objevuje v ZNK4 (1990), akorát že v tý době tam ještě vobchod nebyl.
  • U zdi za „vobchodem“ si všimni nápisu „Chcípni kurvo Suhrajská“, kterej je napůl smazanej. Přesně tenhle nápis sem nasprejuješ v ZNK4 v roce 1990 (nyní 2002).
  • Hospoda „U Dvou Hlav“ je předělaná bývalá hospoda „U Mloka“. Akorát že nyní v ní čepuje Suhraj – člověk který ho máte v ZNK4 zabít (ale ke konci boje uteče) a taky člověk, kterej vám pomáhá proti Lakatošovi v ZNK666 (1993)
  • Ve hře se taky objevuje lokace Obchod se zbraněma (Army shop), která je známá z dílu ZNK4 a 666.
  • Zabijte šéfa a seberte mu klíček, potom se vraťte do města a používejte klíček na ostatní postavy. Budou zpívat refrény od kapely Bloodhound Gang.

 

Making of:

Tahle hra byla Martyho první řádně dodělaná hra. Předchozí projekty z této éry si můžete prohlédnout ZDE. Zajímavostí je, že hra byla hotová během pouhých dvou dnů (je to na ní vidět). Avšak získala si velkou popularitu a to vedlo k vytvoření dalších dílů.

 

Recenze:

Hra: